Історія створення пригодницьких перегонів “Терен”

Перша згадка про “Терен” датується 2013 роком, а саме 11-13 жовтня у селі Конюхи, де Онишків Михайло, Носоненко Тарас, Орест Дмитрик та Батяр під керівництвом Тернопільської обласної федерації спортивного туризму заспівали з учасниками перший гімн України та відкрили перші змагання. Попередньо це були учасники гонки Radik race, що відбувалась поблизу міста Радивилів, що на Рівнинщині.

Всі перші дії недосвідчених ентузіастів та енергійних хлопців направляв у правильне русло теперішній президинт ТОФСТ Старичков Валерій Павлович (станом на 2016 р.). Допомагав у концепції створення змагань Романишин Р.С.

Було створено положення, організована робота з досвідченими кадрами, документами, офіційними зверненнями тощо. Першим головним суддею був Роман Романишин.

У 2013 році 11-13 жовтня «Терен» проходив біля с. Конюхи Козівського району Тернопільської області. Це були перші змагання, тому місцевість досить рівнинна з незначним перепадом висот (близько 100м), зумовленим заниженням до р. Конюхи. Лісистість поширена на західній частині полігону змагань. Учасники мали змогу пробігтися шляхами, де влітку 1917 поблизу Конюх і села Куропатники відбувся великий бій УСС із російськими військами.

Дистанції у котрих проводились змагання: піша (близько 25 км) та вело (близько 50 км)

Кількість учасників змагань: 45 осіб. З них чоловіків – 41, жінок – 4.

Географія учасників змагань – Тернопіль, Львів, Київ, Ужгород, Радивилів, Калуш, Бережани.

У 2014 році 4-5 жовтня «Терен» проходив біля с. Гутисько Бережанського району Тернопільської області. Територія з досить горбистою місцевістю. Наявні яри, рови, впадини. Поширені мішані ліси, переважно листяні дерева. Біля с. Гутисько Бережанського району виявлено найбільшу лійкоподібну западину області (25 м у діаметрі. 18 м завглибшки). Перепад висот в середньому 150м з середньою стрімкістю схилу 9м.  Це дає змогу розуміти унікальність даного рельєфу. Населення тутешньої місцевості досить віруюче, тому було знайдено багато хрестів і статуй Божої Матері. Навпроти залізничного вокзалу самого села є кладовище турецьких воїнів.

Географія учасників: Тернопіль, Бережани, Чортків, Львів, Радивилів, Харків, Чернівці, Чернігів.

Кількість учасників змагань: 32 учасників змагань, серед них 7 дівчат (1 дівоча команда), 25 чоловіки, серед яких 11 піших і 4 вело команди!

У 2015 році 10-11 жовтня «Терен» проходив біля с. Лішня Кременецького району Тернопільської області. Цей край знаходиться на рівнині, хоча поруч на південному сході простягається хребет Кременецьких гір. Переважно хвойні ліси. Багато невеличких ставків, часто зустрічаються болота. Водиться багато різноманітних тварин. Місце таборування було обрано за селом Лішня на території Кременецького лісництва, тому за дрова було домовлено попередньо з місцевими жителями та лісником.

Географія учасників: Тернопіль, Чортків, Львів, Радивилів, Харків, Чернівці, Чернігів, Київ.

Кількість учасників змагань: 58 учасників змагань, серед них 11 дівчат (2 дівочі команда, 7 змішаних команд), 47 чоловіків, серед яких 7 піших досвідчених, 11 команд дистанції піша новачки і 8 вело команд!

У 2016 році 30 вересня – 2 жовтня «Терен» проходив біля с. Ліщинці Бучацького району Тернопільської області. За 2км від селища на березі р.Стрипа розташовувався табір. Територія з досить складним рельєфом для проходження: горбиста місцевість, перепад висот сягає 230м, середня стрімкість схилу на крутих ділянках 15о, наявні рівні території, преважає ліс, крізь весь полігон з півночі на південь протікає р. Стрипа.

Географія учасників: Тернопіль, Чортків, Львів, Радивилів, Харків, Чернігів, Київ, Одеса, Славута, Хмельницьк, Новоайдар, Слупськ (Польща), Крупець, Вінниця.

Кількість учасників змагань: 48 учасників змагань, серед них 11 дівчат (1 дівоча команда, 9 змішаних команд), 36 чоловіків, серед яких 8 піших досвідчених, 10 команд дистанції піша новачки і 5 вело команд!

У 2017 році 29 вересня – 1 жовтня “Терен” проходив біля с. Колиндяни, Чортківський району. Табір знаходився за 500м до села у лісовій зоні. Це був п’ятий ювілейний Старт, на якому кожен з учасників отримав металеве горня з фірмовим гравіюванням логотипу. Також один з технічних етапів знаходився біля печери Млинки. Полігон змагань знаходитиметься навколо меандрування р.Серет в межах  с. Косів, с.Кобиловолоки, с.Яблунів, с.Оришківці, с.Калинівщина. Наявна як рівнинна, лісиста місцевість так і значні перепади висот у вигляді терас р.Серет.

Географія учасників: Тернопіль, Львів, Чортків, Київ, Харків, Вінниця, Славута, Донецьк, Миколаїв, Крупець, Володимир-Волинський.

Кількість учасників змагань: 57 учасників, 50 чоловіків та 7 дівчат.

У 2018 році 1-3 червня “Терен” вперше проходив за межами Тернопільської області у с. Прибірськ, Іванківського району, Київської області. Полігон пролягав на відносно рівнинні місцевості, але ускладнений водними об’єктами, болотами, лісистими та піщаними територіями. Форма рельєфу на більшості території – луг.

Географія учасників: Тернопіль, Київ, Львів, Херсон, Харків, Вінниця, Миколаїв, Луцьк

Кількість учасників: 21 учасник, 15 чоловіків, 6 жінок.

У 2018 році 28-30 вересня “Терен” проходив біля с. Коропець, Монастириського району. Табір знаходився на березі стику річок Коропець та Дністер. Місцевість була насичена великою кількістю пагорбів та річок. До більшості контрольних пунктів потрібно було добиратися з ускладненнями для того, щоб зробити фото. Були відсутні технічні етапи.

Географія учасників: Тернопіль, Львів, Чортків, Крупець, Луцьк, Харків, Донецьк, Київ, Вінниця, Володимир-Волинський.

Кількість учасників: 44 учасника, 35 чоловіків та 9 жінок.

У 2019 році 28-29 вересня “Терен” проходив біля с.Завалля, Підгаєцький район. Через певні проблеми формат змагань було перенесено в “альтернативні” та проведено на успішній імпровізації!

Географія учасників: Тернопіль, Львів, Вінниця, Харків, Київ

Кількість учасників: уточнюється

Розвиток географії пригодницьких перегонів «Терен» не зупинятиметься і надалі. В планах організаторів поширити даний вид змагань у всіх областях України та залучити максимальну кількість учасників з найрізноманітніших куточків світу.

“Терен” це завжди нові пригоди